nauka gry na pianinie dziecka

Droga do opanowania pianina

Doświadczenie pedagogów jednoznacznie pokazuje, że dzieci które pobierają lekcje gry na pianinie czy innym instrumencie muzycznym są bardziej obowiązkowe i można bardziej na nich polegać. Dzieci takie są bardziej kreatywne w rozwiązywaniu problemów i szybciej radzą sobie z zadaniami.

Jaki instrument wybrać? Nadmienione we wcześniejszym akapicie pianino to dobry pomysł. Lekcje gry na pianinie wydają się jednym z najlepszych rozwiązań. Pianino to instrument klasyczny, o przyjemnym i pięknym brzmieniu. Jeśli tylko dziecko zakocha się w jego brzmieniu, z przyjemnością będzie uczęszczało na kolejne zajęcia.

Nauka gry na pianinie wymaga jednak wybrania odpowiedniego nauczyciela. Kraków ma wielu dobrych nauczycieli (sprawdź lekcje gry na pianinie tutaj: http://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/), jednak powinniśmy dokonać pewnej selekcji. Sprawdźmy doświadczenie nauczyciela. Od jak dawna uczy, kim są jego uczniowie? Jeśli do tej pory dawał lekcje tylko dorosłym, być może nie poradzić sobie ze specyficznymi wymaganiami młodych osób.

Poprośmy go również o referencje, być może pozwoli dyskretnie przypatrywać się swoim metodom nauki, podczas lekcji gry na pianinie z innym uczniem. Cena oczywiście również jest bardzo istotna, nie należy się jednak sugerować tylko tym czynnikiem. Nie zawsze to co drogie jest najlepsze, a to co tanie byle jakie.

Dobry nauczyciel prowadzący lekcje gry na pianinie dla dziecka musi być zaangażowany oraz uśmiechnięty. Musi dużo wybaczać i nie zrażać się niepowodzeniami. Najlepiej jeśli potrafi nawiązać nić porozumienia z dzieckiem. Pomoże na pewno znajomość pop kultury i problemów młodego człowieka.